HalloEnglish.cz

slide 1 slide 2 slide 3

Nabídka titulů

NOVINKA

Nová slova v angličtině: česko-anglický slovník, díl 1, A-G

e-kniha, formát PDF, 163 str., cena 130 Kč
vydalo nakladatelství HALLOENGLISH.CZ, Jindřichův Hradec 2014 
 

Každý den prý v angličtině vznikne od 6-20 nových slov. Než se některá z nich dostanou do slovníku Oxford English Dictionary a tím se oficiálně stanou součástí angličtiny, musí uplynout minimálně 10 let. Taková jsou pravidla. I když nová slova ve slovnících nejsou, lidé je používají, najdete je v tisku, knihách, na společenských sítích, uslyšíte je v rádiu a televizi. Víte třeba, co znamená binge-watch, birther, deather, Bright, comper, gripe site, digital wildfire, Anglish, BOGOF, foetus party, eco-sex, ecomiler, bluejacking nebo denture venturer? Nevíte? Odpověď najdete v tomto, u nás jediném slovníku nových anglických slov.

 

DALŠÍ TITULY

1.   

 

 

 

1.     Problematická slova v angličtině: česko-anglický slovník 

e-kniha, formát PDF, 203 str., cena 130 Kč
vydalo nakladatelství HALLOENGLISH.CZ, Jindřichův Hradec 2013

Naučte se mluvit tak, jak mluví Angličané a Američané. Pokud v hospodě řeknete Angličanovi „I am inviting you“ a myslíte si, že jste řekli „Zvu tě (platím já)“ tak jste na omylu. Neměli byste se také divit, když přijdete o práci po tom, co svého nadřízeného představíte zahraniční delegaci větou „This is my chef“. Myslíte si také, že věty „I like nature“ a „We go to the sea“ jsou správné? Nejsou. Jsou to špatné překlady českých výrazů do angličtiny. Angličan by to řekl jinak. Autor slovníku těží ze svých dlouholetých zkušeností lektora angličtiny a jeho slovník je založen na špatných překladech, nesprávných formulacích a transferu českého způsobu myšlení a vyjadřování, tak jak je měl možnost poznat při výuce angličtiny. Dále tady najdete anglické názvy všech českých státních institucí a organizací a anglické překlady českých jídel.

 

Ukázka ke stažení ...

 


 

2.      Problematická slova v angličtině: anglicko-český slovník

e-kniha, formát PDF, 143 str., cena 130 Kč
vydalo nakladatelství HALLOENGLISH.CZ, Jindřichův Hradec 2013

Víte co je atmosférický hotel nebo ikonické plavky? Pokud si myslíte, že v atmosféře již existují hotely nebo poslední módou jsou plavky s ikonami, tak jste na omylu. Jsou to špatné překlady anglických výrazů atmospheric hotel a iconic swimsuit. Cílem tohoto slovníku je pomoci vám vyvarovat se chyb při překladu některých anglických slov s více významy a slov, která mají podobný český ekvivalent, ale znamenají něco jiného.

 

Ukázka ke stažení ...

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.